Polimerizacijos krosnys

Polimerizacijos, kaitinimo ir džiovinimo krosnys.

 

Miltelinio dažymo linijose yra naudojamos kelių tipų kaitinimo, džiovinimo ir polimerizacijos krosnys.

Tunelinio tipo krosnys naudojamos detalių džiovinimui po paviršiaus paruošimo ir miltelių užkepinimui linijose su automatiniu konvejeriu. Tokios krosnys leidžia pasiekti optimalų ir efektyvų gamybos našumą taupant energiją. Krosnys gali būti pagamintos su oro užuolaidomis, automatinėmis durimis (dažniausiai naudojama su P&F tipo konvejeriais) arba su rankinėmis durimis. Priklausomai nuo dažomų detalių išmatavimo ir patalpų, kuriose bus montuojama dažymo linija, dydžio krosnys gali būti suprojektuota tiesi arba lenkta, L arba U formos, tai leidžia sumažinti krosnies užimamą plotą.

Krosnys gali būti dujinės arba elektrinės.

Kad būtų sumažintos išlaidos energijai, kuri naudojama krosnies kaitinimui, mes galime pasiulyti kombinuotas krosnis. Tokia krosnis yra padalinta į dvi dalis, vienoje dalyje vyksta šlapių detalių džiovinimas, kitoje miltelinių dažų polimerizacija. Tokioje krosnyje yra šildoma tik ta krosnies dalis, kur vyksta miltelių polimerizacija. Karštas oras iš polimerizacijos krosnies  per ventiliacijos kanalus paduodamas į džiovinimo krosnį, tokiu būdu detalių džiovinimas vyksta už „dyką“, nes džiovinimui nenaudojama papildoma energija.

Dėžės tipo krosnys naudojamos kai gamybos apimtys yra nedidelės, patalpoje kur montuojama dažymo linija yra mažai vietos arba reikia dažyti dideles detales. Tokios krosnys yra sukonstruotos su arbe be konvejerio, kuris gali būti montuojamas ant lubų taip pat ir ant grindų jei reikia dažyti specifinius gaminius. Dežės tipo krosnys gali būti su durimis iš vienos arba abiejų pusių. Kaitinimui gali būti naudojama elektra arba dujos.