Elektrostatinio dažymo įranga

Elektrostatinio dažymo būdas – ilgų laboratorinių eksperimentų rezultatas, kuriuos keletą metų darė amerikiečių mokslininkas-praktikas Haroldas Ransburg. 1941 m. jis užpatentavo pirmąjį Ransburg elektrostatinio purškimo pistoletą.

Dažymo elektrostatiniame lauke technologija tobulinama jau daugiau kaip pusę amžiaus. Šiuo metu elektrostatinis dažymas yra pats ekonomiškiausias iš žinomų dažymo būdų, užtikrinantis geriausią nudažyto paviršiaus kokybę, leidžiantis žymiai sumažinti dažų sąnaudas ir išvengti išlaidų dažų atliekų perdirbimui. Parinkus atitinkamą įrangą, šis dažymo metodas gali būti naudojamas masinėje ir serijinėje gamyboje, taip pat ir nedidelių apimčių bei vienetinių gaminių dažymui.

Elektrostatinio dažymo įrangos komplektas:

- pulverizatorius RANSBURG VECTOR;

- aukštos įtampos šaltinis, valdymo blokas;

- oro ir dažų žarnos;

- elektros laidas;

- įžeminimo laidas;

- aparatas, skirtas dažų padavimui į purkštuvą — membraninė arba stūmoklinė pompa arba slėgiminis indas.

Paskambinkite mums, ir mes parinksime elektrostatinio dažymo irangą pagal Jūsų poreikius.

Elektrostatinio dažymo įrangos demonstraciją - Jums patogiu laiku, jūsų teritorijoje galime padaryti elektrostatinio dažymo įrangos demonstraciją.

Dėl demonstracijos teirautis tel.: +370 610 39957

Dažymas elektrostatiniame lauke

Metodo principai ir pagrindai

Pagrindinis elektrostatinio dažymo principas yra tai, kad skysti dažai, susilietus su elektrodu, kuris įtaisytas kiekviename elektrostatinio purškimo pulverizatoriuje, gauna aukštos įtampos neigiamą krūvį (60-100 kV), ir po išpurškimo, dažų dalelės elektrostatinio lauko jėgos linijomis, atsirandančiomis tarp purkštuvo ir gaminio, kryptingai juda link įžeminto dažomo gaminio. (Pav. 1).

Pav. 1. Įkrautos dažų dalelės elektrostatinio lauko jėgos linijomis juda link dažomo paviršiaus.

Dažų dispersijos atsiradimas

Dažų dispersija (smulkiai išskaidytos dažų lalelės, dažų rūkas) gaunama priklausomai nuo naudojamo dažymo būdo:

· Išpurškiant dažus suspausto oro srautu (tradicinis, pneumatinis elektrostatinis išpurškimas);

· Išpurškimas veikiant dažus aukštu slėgiu ir stumiant juos per purkštuką (beoris ir kombinuotas elektrostatinis dažymas);

· Dažų išpurškimas, veikiant juos išcentrine jėga (elektrostatinis dažymas diskiniu plokšteliniu purkštuvu, pvz. Ransburg „PROCES Nr.1“

Dažų fakelo formavimas

Dažų fakelas formuojasi dėl to, kad dalelės pakrautos tokios pačios polerizacijos krūvių, stumia viena kitą. Tokiu būdu, elektrostatinio lauko jėga nukreipia įkrautas dažų daleles, neleisdama susidaryti dažų rūkui, ir padidina dažų pernešimo ant dažomo paviršiaus koeficientą iki 70 – 98% (pav. 2).

а — tradicinis dažymas            b — elektrostatinis dažymas

Pav. 2. Elektrostatinis laukas nukreipia išpurkštų dažų daleles neleisdamas susidaryti dažų rūkui:

  а — tradicinis dažymas                                                                                 b — elektrostatinis dažymas

Elektrostatinis dažymas leidžia labai smarkiai taupyti dažus, taip pat palengvina ir pagreitina dažymo procesą. Pavyzdžiui, dažant vamzdžius tradiciniu būdu, gaminį tenka apversti 3 – 4 kartus, kad būtų galima tolygiai juos nudažyti iš visų pusių. Dažant elektrostatiniu būdu vamzdį galima nudažyti per vieną kartą, kadangi dažų dalelės, veikiamos elektrostatinio lauko aplilps vamzdį iš visų pusių. (pav.3)

Pav. 3. Elektrostatinio dažymo privalumai labiausiai matomi dažant vamzdynus ar erdvines konstrukcijas.

Elektrostatinio dažymo privalumai

Pagrindinis šio dažymo metodo privalumas yra labai aukštas efektyvumas, ant dažomo paviršiaus pernešama 70 – 98% dažų (pav. 8).. Tai ženkliai sumažina sunaudojamų dažų kiekius. Taip pat dėl to, kad nesusidaro „perpurkštų“ dažų rūkas, mažiau teršiama aplinka, ir galima dažyti vietose, kur nepageidaujamas netoli esančių objektų užteršimas dažais

Pav. 8. Dažymas elektrostatiniame lauke užtikrina patį didžiausią dažų pernešimo ant dažomo paviršiaus efektyvumą:

1 — tradicinis, orinis dažymas; 2—beoris dažymas;

3—kombonuotas dažymas; 4—orinis dažymas HVLP technologija;

5—elektrostatinis dažymas; 6—elektrostatinis, kombinuotas dažymas;

7—elektrostatinis dažyms diskiniu didelių apsukų purkštuvu; 8— dažymas rotoriniu purkštuvu.

Panaudojimas

Dažymo elektrostatiniame lauke technologija tobulinama jau daugiau kaip pusę amžiaus. Šiuo metu elektrostatinis dažymas yra pats ekonomiškiausias iš žinomų dažymo būdų, užtikrinantis geriausią nudažyto paviršiaus kokybę, leidžiantis žymiai sumažinti dažų sąnaudas ir išvengti išlaidų dažų atliekų perdirbimui. Parinkus atitinkamą įrangą, šis dažymo metodas gali būti naudojamas masinėje ir serijinėje gamyboje, taip pat ir nedidelių apimčių bei vienetinių gaminių dažymui.

Įranga skirta dažymui elektrostatiniame lauke

Elektrostatinės dažymo įrangos komplekte dažniausiai yra šios dalys: (pav. 11):

Pav. 11. Elektrostatinio dažymo įranga